Jak mądrze podejść do ruchu na wiosnę?

Lato zbliża się wielkimi krokami, a jak wiadomo, gdy jest cieplej, to od razu bardziej chce się zadbać o swoją formę i zdrowie. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem, to niezbędnym elementem naszego życia powinna być aktywność fizyczna. Ruch niesie ze sobą szereg pozytywnych korzyści, wspomaga nasz układ krążeniowy, oddechowy, poprawia kondycję stawów, gęstość kości, rozwija siłę mięśni, usprawnia trawienie, redukuje stres i poprawia nastrój. Jeśli dotychczas z aktywnością fizyczną miałeś niewiele wspólnego, nie przejmuj się! Każdy moment jest dobry, aby zacząć się ruszać. Lepiej późno niż wcale! No dobrze, to jak zacząć, żeby wynieść z tego same korzyści?

Po pierwsze, nie wskakuj na głęboką wodę! Aktywność fizyczna to nie to samo co sport. Nie musisz od razu przebiec maratonu, czy robić stu pompek dziennie.  Jeśli chcesz czerpać z ruchu małe korzyści, to zacznij od metody małych kroków. Wtedy będzie on dla Ciebie w pełni bezpieczny i satysfakcjonujący.

 • Zacznij od umiarkowanej intensywności. Jeśli dotychczas nie biegałeś, wybierz np. żwawy marsz.
 • Dobieraj czas trwania w zależności od Twojej aktualnej kondycji. Jeśli godzina aktywności to dla Ciebie za dużo, wtedy na początek w zupełności wystarczy 30 minut.
 • Stawiaj na różnorodność. Jednego dnia idź na spacer, drugiego wybierz rower, trzeciego gimnastykę w domu. Ruch nie musi być monotonny.
 • Bądź systematyczny. W tygodniu poświęć przynajmniej 3-4 dni na aktywność fizyczną.

Wiesz już jakie korzyści przynosi regularny ruch. Zwróć uwagę, jak z tygodnia na tydzień poprawia się Twoje zdrowie, Twoje samopoczucie. Dzięki tym pozytywnym odczuciom ruch nie będzie przykrym obowiązkiem, a czymś, co sprawia Ci radość!

Jednak zanim zabierzesz się za samą aktywność, nie zapomnij o rozgrzewce!

Rozgrzewka jak każdy wie, jest przygotowaniem do wysiłku fizycznego naszego ciała. Wbrew pozorom ma za zadanie ‘rozgrzać’ nie tylko elementy układu mięśniowo-szkieletowego, ale również takie jak układ krwionośny i oddechowy poprzez podbicie tętna oraz zwiększenie częstotliwości oddechów.
W uproszczeniu możemy podzielić rozgrzewkę na poszczególne elementy:

 • Stawy – należy je ‘rozgrzać’, a konkretniej sprawić, żeby maź stawowa niczym olej silnikowy dotarła do wszystkich przestrzeni stawu, zanim zaczniemy zadawać intensywne obciążenie – wykorzystujemy tu takie ćwiczenia jak krążenia stawów oraz inne aktywne ruchy bez obciążenia.
 • Mięśnie – zadać kilkadziesiąt/set lekkich różnorodnych bodźców w celu podwyższenia temperatury, polepszenia elastyczności tkanek i jakości skurczu – można to wykonać za pomocą rolowania oraz ćwiczeń bez zewnętrznego obciążenia wykonywanych w kontrolowanym ruchu.
 • Układ krwionośny i oddechowy – podbić nasze tętno i ogólną temperaturę ciała bez nagłego zrywu – np. rower stacjonarny, trucht w miejscu.

Ponadto ważne jest ukierunkowanie rozgrzewki pod kątem specyficznej aktywności fizycznej, którą mamy zamiar wykonywać. Jeśli np. chcemy grać w piłkę, to po rozgrzewce podstawowej warto położyć nacisk na rozgrzanie kończyn dolnych (nigdy jednak nie zaniedbujemy reszty ciała). Wykonać kilka (lub naście) elementów będących składową danego sportu ‘na sucho’. W tym przypadku np. podbiegi, bieg z zatrzymaniem czy podskoki.

Całość tego sprawia, że nie zaskoczymy naszego ciała nagłym, intensywnym obciążeniem a stopniowo przystosujemy się do aktywności. Jeśli w ciele są jakieś ‘nieprawidłowości’ mogące wpłynąć na powstanie poważnego urazu, to rozgrzewka zwiększa ich ‘wykrywalność’. Zanim wejdziemy w pełne obciążenie i poważnie się uszkodzimy, nasz organizm da nam sygnał, że coś jest nie tak. Pełne obciążenie treningowe bez rozgrzewki jest trochę jak wciśnięcie gazu ‘do deski’ na zimnym silniku w samochodzie. Jeśli się nie odbije uszkodzeniem silnika w danym momencie, to odezwie się za kilka miesięcy czy za rok jakąś kontuzją.

Warto podkreślić, że aktywność nie zawsze musi być związana z treningiem.

Zwiększać możemy także spontaniczną aktywność fizyczną – NEAT (Non-exercise activity thermogenesis). Jest to codzienny ruch, z którego nie zdajemy sobie sprawy. Wykonujemy go tak jakby przypadkiem. Do grupy NEAT można wliczyć: przebieranie nogami, energiczne ruchy rękami, przeskakiwanie z nogi na nogę, bycie „w ciągłym ruchu”. Jeśli patrząc na kogoś, myślisz: ‘on ma ADHD’ to od dziś, pomyśl również: ‘on ma wysoki NEAT’.

Dlaczego tak właściwie chcemy, aby nasz NEAT był możliwie wysoki?

Jak już ustaliliśmy – jest to codzienna aktywność fizyczna i jak to każda aktywność daje szereg korzyści. Dodatkowe spalone kalorie, lepsze krążenie, lepsza wydolność, koncentracja i kreatywność. Większa ruchomość kręgosłupa, lepsze samopoczucie oraz wyższa odporność.
Jak w bardzo łatwy sposób można podnieść swój NEAT? Możliwości jest naprawdę wiele:

 • Wybierz schody zamiast windy,
 • Wysiądź z autobusu przystanek wcześniej,
 • Zaparkuj kawałek dalej od pracy lub domu,
 • Wybierz rower zamiast komunikacji miejskiej,
 • Przeznacz więcej czasu na zabawę z dzieckiem czy psem,
 • Ustaw przypomnienie na telefonie, aby wstać co określony czas w trakcie pracy,
 • Rozmawiaj i pisz SMS na stojąco lub chodząc,
 • Licz, ile kroków dziennie robisz,
 • Uprawiaj więcej seksu.

Pamiętaj, aby wszelkie zmiany wprowadzać stopniowo tak, aby wyrobić sobie nawyk. Skok na głęboką wodę przeważnie dobrze się nie kończy. W kontrolowaniu swojej spontanicznej aktywności świetnie sprawdzają się smartwatche! Zakup funkcjonalnego i prostego Xiaomi miband to inwestycja poniżej 100 zł. Inwestycja, bo w perspektywie czasu zaoszczędzi znacznie więcej pieniędzy, które będzie trzeba przeznaczyć na suplementy, leki czy wizyty u lekarzy.  Utrzymywanie możliwie wysokiego NEAT przyniesie korzyści dla każdego zwłaszcza w czasach pracy zdalnej i siedzącego trybu życia.

Postaw na poranny rozruch!

Poranny rozruch to świetny sposób na zwiększenie aktywności w ciągu dnia i integrację ciała z umysłem. Masz niewiele czasu o poranku? Ta sekwencja będzie dla Ciebie idealna! Zajmuje dosłownie minutkę.

Krok 1:

Stań w rozkroku, aktywuj centrum i wypnij się (pośladki) /wykonaj zgięcie w biodrach, zachowując przy tym neutralne ułożenie kręgosłupa. W tej pozycji ugnij jedno kolano, drugie pozostaje wyprostowane. WAŻNE: pilnuj, by zgięte kolano nie wpadało do środka, a głowa była przedłużeniem kręgosłupa.

Krok 1

Krok 2:

Następnie, obróć się na zgiętej nodze, kierując kolano na zewnątrz i dokładając podpór dłońmi. Z tej pozycji będziemy otwierać klatkę piersiową.  WAŻNE: Pilnuj, by kolano zgięte nie wpadało do środka, noga w tyle była wyprostowana a łokcie i nadgarstki znajdowały się w jednej linii z barkami.

Krok 2

Krok 3:

Oderwij rękę bliższą kolana z przodu od ziemi, unieś ją w górę nad głowę, a następnie w tył, z jednoczesnym otwarciem klatki piersiowej i skrętem w kręgosłupie. Wyobraź sobie, że łopatka jest odkładana w dół pleców w kierunku pośladków. Wzrok cały czas podąża za dłonią. Czynność powtórz około 5 razy, po czym wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę. Całość powtórz po kilka razy na stronę.

Krok 3

Przedstawiona sekwencja ma ukryte korzyści. Chcesz wiedzieć jakie? Wplecione tu ruchy skrętne łagodzą bóle pleców, szyi, bolesne miesiączki czy zaparcia. Systematycznie stosowane poprawiają pracę narządów wewnętrznych, wzmacniają i uelastyczniają ciało.

Wyszukaj na blogu

Autorzy:

Piotr Celej

fizjoterapeuta

Pomogę Ci pozbyć się Twoich dolegliwości i sprawię, że wyjdziesz ode mnie z gabinetu jako osoba bardziej świadoma swojego ciała i szeroko pojętego zdrowia.

Specjalizuję się w terapii bólu przewlekłego, ostrego, stanach pourazowych i pooperacyjnych. Od pewnego czasu interesuję się również metodami redukcji nieprzyjemnych konsekwencji stresu psychicznego. Wciąż niewielu pacjentów wie, że poprzez pracę manualną i pracę z oddechem możemy zrobić bardzo dużo dobrego w tej kwestii. W swojej praktyce wykorzystuję diagnostykę nerwowo-mięśniową, masaż tkanek głębokich, terapię manualną, igłoterapię, techniki osteopatyczne i terapię ruchem.

Pracę z pacjentami zacząłem 6 lat temu.

Problemy, z którymi możesz się do mnie zgłosić to:

 • ból mięśni, stawów, kręgosłupa, głowy
 • drętwienie i mrowienie kończyn
 • stan po urazie (skręcenia stawów, naderwania i zerwania mięśni/więzadeł, pęknięcia/złamania)
 • stan pooperacyjny
 • nadmierny stres

Przychodząc do mnie możesz być pewien, że podejdę do Twojego problemu indywidualnie. ponieważ z pozoru te same problemy, mogą mieć zupełnie inną przyczynę. Moja terapia nigdy nie ogranicza się jedynie do miejsca występowania bólu, nasze ciało to całość i tak należy je traktować. Przygotuj się również na współpracę, dzięki odpowiedniej autoterapii stosowanej przez Ciebie w domu możemy osiągnąć jeszcze lepsze, trwalsze efekty.

W swojej pracy najbardziej cenię możliwość niesienia pomocy, edukacji pacjentów i nieustanny rozwój.

„Pozbądź się przyczyny, a zniknie skutek.” ~ Miguel de Cervantes

Piotr Celej

fizjoterapeuta

Pomogę Ci pozbyć się Twoich dolegliwości i sprawię, że wyjdziesz ode mnie z gabinetu jako osoba bardziej świadoma swojego ciała i szeroko pojętego zdrowia.

Specjalizuję się w terapii bólu przewlekłego, ostrego, stanach pourazowych i pooperacyjnych. Od pewnego czasu interesuję się również metodami redukcji nieprzyjemnych konsekwencji stresu psychicznego. Wciąż niewielu pacjentów wie, że poprzez pracę manualną i pracę z oddechem możemy zrobić bardzo dużo dobrego w tej kwestii. W swojej praktyce wykorzystuję diagnostykę nerwowo-mięśniową, masaż tkanek głębokich, terapię manualną, igłoterapię, techniki osteopatyczne i terapię ruchem.

Pracę z pacjentami zacząłem 6 lat temu.

Problemy, z którymi możesz się do mnie zgłosić to:

 • ból mięśni, stawów, kręgosłupa, głowy
 • drętwienie i mrowienie kończyn
 • stan po urazie (skręcenia stawów, naderwania i zerwania mięśni/więzadeł, pęknięcia/złamania)
 • stan pooperacyjny
 • nadmierny stres

Przychodząc do mnie możesz być pewien, że podejdę do Twojego problemu indywidualnie. ponieważ z pozoru te same problemy, mogą mieć zupełnie inną przyczynę. Moja terapia nigdy nie ogranicza się jedynie do miejsca występowania bólu, nasze ciało to całość i tak należy je traktować. Przygotuj się również na współpracę, dzięki odpowiedniej autoterapii stosowanej przez Ciebie w domu możemy osiągnąć jeszcze lepsze, trwalsze efekty.

W swojej pracy najbardziej cenię możliwość niesienia pomocy, edukacji pacjentów i nieustanny rozwój.

„Pozbądź się przyczyny, a zniknie skutek.” ~ Miguel de Cervantes

Piotr Celej

fizjoterapeuta

Pomogę Ci pozbyć się Twoich dolegliwości i sprawię, że wyjdziesz ode mnie z gabinetu jako osoba bardziej świadoma swojego ciała i szeroko pojętego zdrowia.

Specjalizuję się w terapii bólu przewlekłego, ostrego, stanach pourazowych i pooperacyjnych. Od pewnego czasu interesuję się również metodami redukcji nieprzyjemnych konsekwencji stresu psychicznego. Wciąż niewielu pacjentów wie, że poprzez pracę manualną i pracę z oddechem możemy zrobić bardzo dużo dobrego w tej kwestii. W swojej praktyce wykorzystuję diagnostykę nerwowo-mięśniową, masaż tkanek głębokich, terapię manualną, igłoterapię, techniki osteopatyczne i terapię ruchem.

Pracę z pacjentami zacząłem 6 lat temu.

Problemy, z którymi możesz się do mnie zgłosić to:

 • ból mięśni, stawów, kręgosłupa, głowy
 • drętwienie i mrowienie kończyn
 • stan po urazie (skręcenia stawów, naderwania i zerwania mięśni/więzadeł, pęknięcia/złamania)
 • stan pooperacyjny
 • nadmierny stres

Przychodząc do mnie możesz być pewien, że podejdę do Twojego problemu indywidualnie. ponieważ z pozoru te same problemy, mogą mieć zupełnie inną przyczynę. Moja terapia nigdy nie ogranicza się jedynie do miejsca występowania bólu, nasze ciało to całość i tak należy je traktować. Przygotuj się również na współpracę, dzięki odpowiedniej autoterapii stosowanej przez Ciebie w domu możemy osiągnąć jeszcze lepsze, trwalsze efekty.

W swojej pracy najbardziej cenię możliwość niesienia pomocy, edukacji pacjentów i nieustanny rozwój.

„Pozbądź się przyczyny, a zniknie skutek.” ~ Miguel de Cervantes

Amadeusz Zapała

fizjoterapeuta

Schematy i utarte protokoły to zdecydowanie nie ja. Uważam, że każdy jest inny, dlatego możesz się spodziewać, że leczenie dopasuję indywidualnie pod Twoje potrzeby, problemy i możliwości.

Specjalizuję się w przywracaniu balansu oraz podnoszeniu możliwości ciała, tak aby móc czerpać z życia jak najwięcej

Z jakimi dolegliwościami przeważnie pracuję?

Na porządku dziennym likwiduję ból i objawy niespecyficzne, czyli takie które pojawiły się bez konkretnej przyczyny.

Problemy ze snem, koncentracją czy brakiem energii to dolegliwości z którymi regularnie zgłaszają się do mnie pacjenci.

Moimi konikami na pewno są:

Terapia wisceralna – praca z narządami jamy brzusznej i wszelkimi objawami które są powiązane z tym obszarem (tj. wzdęcia, problemy trawienne, zaparcia, IBS)

Terapia psychosomatyczna – praca ze stresem i emocjami „uwięzionymi” w ciele powodującymi realne problemy zdrowotne. Jest to znajdowanie i usuwanie napięć wywołanych permanentnym stresem lub sytuacjami z przeszłości na tyle silnymi, że wciąż mają wpływ na obecne funkcjonowanie.

W FizjoHucie, podczas każdej wizyty, poświęcam 100% uwagi Waszym problemom, dobierając terapię tak, aby skutecznie i szybko osiągnąć postawiony przez was cel.

W pracy cenię sobie swobodę i luźną, przyjacielską atmosferę. Działamy razem tworząc zespół i dzięki takiej współpracy efekty mogą być spektakularne

„Zdrowie jest największym darem, zadowolenie jest największym bogactwem.” – Budda

Amadeusz Zapała

fizjoterapeuta

Schematy i utarte protokoły to zdecydowanie nie ja. Uważam, że każdy jest inny, dlatego możesz się spodziewać, że leczenie dopasuję indywidualnie pod Twoje potrzeby, problemy i możliwości.

Specjalizuję się w przywracaniu balansu oraz podnoszeniu możliwości ciała, tak aby móc czerpać z życia jak najwięcej

Z jakimi dolegliwościami przeważnie pracuję?

Na porządku dziennym likwiduję ból i objawy niespecyficzne, czyli takie które pojawiły się bez konkretnej przyczyny.

Problemy ze snem, koncentracją czy brakiem energii to dolegliwości z którymi regularnie zgłaszają się do mnie pacjenci.

Moimi konikami na pewno są:

Terapia wisceralna – praca z narządami jamy brzusznej i wszelkimi objawami które są powiązane z tym obszarem (tj. wzdęcia, problemy trawienne, zaparcia, IBS)

Terapia psychosomatyczna – praca ze stresem i emocjami „uwięzionymi” w ciele powodującymi realne problemy zdrowotne. Jest to znajdowanie i usuwanie napięć wywołanych permanentnym stresem lub sytuacjami z przeszłości na tyle silnymi, że wciąż mają wpływ na obecne funkcjonowanie.

W FizjoHucie, podczas każdej wizyty, poświęcam 100% uwagi Waszym problemom, dobierając terapię tak, aby skutecznie i szybko osiągnąć postawiony przez was cel.

W pracy cenię sobie swobodę i luźną, przyjacielską atmosferę. Działamy razem tworząc zespół i dzięki takiej współpracy efekty mogą być spektakularne

„Zdrowie jest największym darem, zadowolenie jest największym bogactwem.” – Budda

Amadeusz Zapała

fizjoterapeuta

Schematy i utarte protokoły to zdecydowanie nie ja. Uważam, że każdy jest inny, dlatego możesz się spodziewać, że leczenie dopasuję indywidualnie pod Twoje potrzeby, problemy i możliwości.

Specjalizuję się w przywracaniu balansu oraz podnoszeniu możliwości ciała, tak aby móc czerpać z życia jak najwięcej

Z jakimi dolegliwościami przeważnie pracuję?

Na porządku dziennym likwiduję ból i objawy niespecyficzne, czyli takie które pojawiły się bez konkretnej przyczyny.

Problemy ze snem, koncentracją czy brakiem energii to dolegliwości z którymi regularnie zgłaszają się do mnie pacjenci.

Moimi konikami na pewno są:

Terapia wisceralna – praca z narządami jamy brzusznej i wszelkimi objawami które są powiązane z tym obszarem (tj. wzdęcia, problemy trawienne, zaparcia, IBS)

Terapia psychosomatyczna – praca ze stresem i emocjami „uwięzionymi” w ciele powodującymi realne problemy zdrowotne. Jest to znajdowanie i usuwanie napięć wywołanych permanentnym stresem lub sytuacjami z przeszłości na tyle silnymi, że wciąż mają wpływ na obecne funkcjonowanie.

W FizjoHucie, podczas każdej wizyty, poświęcam 100% uwagi Waszym problemom, dobierając terapię tak, aby skutecznie i szybko osiągnąć postawiony przez was cel.

W pracy cenię sobie swobodę i luźną, przyjacielską atmosferę. Działamy razem tworząc zespół i dzięki takiej współpracy efekty mogą być spektakularne

„Zdrowie jest największym darem, zadowolenie jest największym bogactwem.” – Budda

Jakub Koszyk

fizjoterapeuta

Zajmuję się leczeniem szeroko pojętego bólu wykorzystując diagnostykę nerwowo-mięśniową, terapie manualną, trening oraz elementy neurologii stosowanej. Docieram do źródła Twojego problemu i wspólnie go zwalczamy.

Specjalizuję się w szeroko pojętej fizjoterapii ortopedycznej związanej z problemami bólowymi, urazami czy stanami pooperacyjnymi. Moje doświadczenie w tej dziedzinie to ponad 5 lat. Przychodząc do mnie na wizytę możesz spodziewać się przede wszystkim poprawy stanu swojego zdrowia, powrotu do aktywności fizycznej, zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz dużej dawki wiedzy o swoim ciele, ponieważ cenię sobie obecność i świadomość pacjenta w procesie terapeutycznym.

Możesz się do mnie zgłosić z:

 • problemami bólowymi (bóle kolan, pleców, głowy, barku i nie tylko..)
 • stanem pourazowym (skręcenia stawów, naderwania mięśni, zerwania więzadeł, złamania, pęknięcia, wypadki komunikacyjne…)
 • stanem pooperacyjnym (stan po rekonstrukcjach więzadeł, mięśni, zespoleniach kostnych i stawowych)
 • weryfikacją błędów treningowych i przygotowaniem do uprawiania sportu
 • poprawy dysbalansu mięśniowego w kontekście przygotowania motorycznego

W swojej pracy najbardziej cenię współpracę z pacjentem, z którym mogę wspólnie dążyć do osiągnięcia danego celu. Czerpię duża satysfakcję z możliwości niesienia pomocy powrotu do zdrowia i aktywności fizycznej.

Najlepsze słowa, które mnie opisują w pracy to konsekwencja i dobra energia. Zawsze dążę konsekwentnie do celu, który postawimy sobie wspólnie z pacjentem, a całość wizyt staram się przeprowadzać w luźnej lecz profesjonalnej atmosferze.

Moje motto w pracy to „wspólnie sięgnijmy po Twoje zdrowie”.

Jakub Koszyk

fizjoterapeuta

Zajmuję się leczeniem szeroko pojętego bólu wykorzystując diagnostykę nerwowo-mięśniową, terapie manualną, trening oraz elementy neurologii stosowanej. Docieram do źródła Twojego problemu i wspólnie go zwalczamy.

Specjalizuję się w szeroko pojętej fizjoterapii ortopedycznej związanej z problemami bólowymi, urazami czy stanami pooperacyjnymi. Moje doświadczenie w tej dziedzinie to ponad 5 lat. Przychodząc do mnie na wizytę możesz spodziewać się przede wszystkim poprawy stanu swojego zdrowia, powrotu do aktywności fizycznej, zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz dużej dawki wiedzy o swoim ciele, ponieważ cenię sobie obecność i świadomość pacjenta w procesie terapeutycznym.

Możesz się do mnie zgłosić z:

 • problemami bólowymi (bóle kolan, pleców, głowy, barku i nie tylko..)
 • stanem pourazowym (skręcenia stawów, naderwania mięśni, zerwania więzadeł, złamania, pęknięcia, wypadki komunikacyjne…)
 • stanem pooperacyjnym (stan po rekonstrukcjach więzadeł, mięśni, zespoleniach kostnych i stawowych)
 • weryfikacją błędów treningowych i przygotowaniem do uprawiania sportu
 • poprawy dysbalansu mięśniowego w kontekście przygotowania motorycznego

W swojej pracy najbardziej cenię współpracę z pacjentem, z którym mogę wspólnie dążyć do osiągnięcia danego celu. Czerpię duża satysfakcję z możliwości niesienia pomocy powrotu do zdrowia i aktywności fizycznej.

Najlepsze słowa, które mnie opisują w pracy to konsekwencja i dobra energia. Zawsze dążę konsekwentnie do celu, który postawimy sobie wspólnie z pacjentem, a całość wizyt staram się przeprowadzać w luźnej lecz profesjonalnej atmosferze.

Moje motto w pracy to „wspólnie sięgnijmy po Twoje zdrowie”.

Jakub Koszyk

fizjoterapeuta

Zajmuję się leczeniem szeroko pojętego bólu wykorzystując diagnostykę nerwowo-mięśniową, terapie manualną, trening oraz elementy neurologii stosowanej. Docieram do źródła Twojego problemu i wspólnie go zwalczamy.

Specjalizuję się w szeroko pojętej fizjoterapii ortopedycznej związanej z problemami bólowymi, urazami czy stanami pooperacyjnymi. Moje doświadczenie w tej dziedzinie to ponad 5 lat. Przychodząc do mnie na wizytę możesz spodziewać się przede wszystkim poprawy stanu swojego zdrowia, powrotu do aktywności fizycznej, zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz dużej dawki wiedzy o swoim ciele, ponieważ cenię sobie obecność i świadomość pacjenta w procesie terapeutycznym.

Możesz się do mnie zgłosić z:

 • problemami bólowymi (bóle kolan, pleców, głowy, barku i nie tylko..)
 • stanem pourazowym (skręcenia stawów, naderwania mięśni, zerwania więzadeł, złamania, pęknięcia, wypadki komunikacyjne…)
 • stanem pooperacyjnym (stan po rekonstrukcjach więzadeł, mięśni, zespoleniach kostnych i stawowych)
 • weryfikacją błędów treningowych i przygotowaniem do uprawiania sportu
 • poprawy dysbalansu mięśniowego w kontekście przygotowania motorycznego

W swojej pracy najbardziej cenię współpracę z pacjentem, z którym mogę wspólnie dążyć do osiągnięcia danego celu. Czerpię duża satysfakcję z możliwości niesienia pomocy powrotu do zdrowia i aktywności fizycznej.

Najlepsze słowa, które mnie opisują w pracy to konsekwencja i dobra energia. Zawsze dążę konsekwentnie do celu, który postawimy sobie wspólnie z pacjentem, a całość wizyt staram się przeprowadzać w luźnej lecz profesjonalnej atmosferze.

Moje motto w pracy to „wspólnie sięgnijmy po Twoje zdrowie”.