Masaż tajski

Masaż tajski wykonywany przez specjalistę.

Czym jest masaż tajski?

Masaż tajski to wyjątkowa forma pracy z ciałem. Można ją porównać do pasywnej formy jogi. Osoba masowana leży na macie na podłodze, w pełnym, niekrępującym ruchów ubraniu. Terapeuta wykonuje różne techniki takie jak ugniatanie, bujanie, roztrząsanie, mobilizację w stawach, rozciąganie. Wykorzystuje do tego zarówno pracę rąk jaki i stóp.

Wbrew powszechnym opiniom, taka forma masażu nie musi się wiązać z bolesnością i bardzo intensywnymi doznaniami. Wszystkie techniki są dostosowane do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. Współczesny masaż tajski czerpie dużo z tradycyjnej formy tego masażu. Ale również aktualnej wiedzy na temat powięzi, terapii punktów spustowych, osteopatii czy terapii czaszkowo krzyżowej.

Podczas sesji usprawniajmy nie tylko ciało, jest to też przestrzeń na uwalnianie emocji i wspomaganie swobodnego przepływu energii w ciele. Każdej sesji towarzyszy idea Metty czyli miłującej dobroci.

Jakie korzyści niesie ze sobą masaż tajski?

  • Zmniejsza nadmierne napięcie w ciele.
  • Głęboko odpręża i odstresowuje.
  • Poprawia przepływ krwi, płynów ustrojowych.
  • Zwiększa elastyczność i zakresy ruchomości.
  • Poprawia przepływ energii w całym ciele.
  • Zmniejsza dolegliwości bólowe związane z przeciążeniami i dysbalansem mięśniowym.
  • Może wspomóc uwalnianie napięć związanych z emocjami.

Podczas sesji pracujemy w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb osoby masowanej. Pozycje leżenia na plecach i brzuchu, pozycje leżenia na boku oraz siedząca. To wszystko sprawia, że praca z ciałem jest pełnowymiarowa i bardzo efektywna.

Jak przygotować się do sesji?

Masaż tajski wykonuje się w pełnym ubraniu na podłodze, dlatego na sesję trzeba zabrać ze sobą spodnie z długimi nogawkami. Mogą to być również dresy lub legginsy, najlepiej nic śliskiego oraz luźną koszulkę. Dobrze jest po sesji w miarę możliwości zadbać o spokojniejszy czas dla siebie i procesowania zarówno w głowie jak i w ciele. Masaż tajski może pomóc w trudnych procesach myślowych, odblokować to co zalega gdzieś głęboko w nas, warto więc dać sobie na to przestrzeń.

Jeśli jesteś ciekawa/ciekaw jak można się dobrze poczuć w swoim ciele po takim masażu to zapraszam do zapisów na sesję którą wykonuję we wtorki oraz piątki.

Wyszukaj na blogu

Autorzy: