Szałwia biała – jak może działać na ciało i atmosferę?

Mężczyzna rozprawiający o wpływie szałwii białej na ciało.

Szałwia biała – możliwe działanie

Szałwia biała – jak może działać na ciało i atmosferę?

Czasem wchodząc do gabinetu możecie się spotkać z zapachem przypominającym kościelne kadzidła.
Wbrew pozorom nie modlę się między terapiami. Jest to zapach jaki daje Biała szałwia.
W kilku postach postaram się przybliżyć wam, skąd wzięło się jej zastosowanie w mojej praktyce.

W każdej religii, miejscach wiary czy kultu palone są różnego rodzaju kadzidła, czy mieszanki ziół.
Mało kto zadaje sobie pytanie co znajduje się w tych kadzidła i czemu one mają służyć.

Do najbardziej powszechnych zapachów należą biała szałwia, czerwona róża, drzewo sandałowe, nag champa, paczuli, lawenda, Palo Santo, smocza krew.
Każdy z nich z osobna będzie miał inne wpływ, od relaksujących przez pobudzających i poprawiających koncentrację po oczyszczające.

Dziś skupimy się jednak na działaniu BIAŁEJ SZAŁWII.
– Okadzanie szałwią jest starożytną praktyką stosowaną do uzdrawiania, oczyszczania energii i przestrzeń.
– Rdzenni Amerykanie do dziś używają jej w ceremoniach dla błogosławieństw i dobrobytu. Od pokoleń roślinę tę uważa się przez nich za świętą.
– Biała szałwia była również dobrze znana, wykorzystywana i traktowana jako święta przez Greków i Rzymian.
– Jest również uznawana za symbol Maryi dziewicy.

Szałwia w medycynie klasycznej

Szałwię w medycynie klasycznej stosowało się jako środek ściągający, antyseptyczny, antybiotyczny i przeciwskurczowy.

– Miód pochodzący z nektaru białej szałwii jest naturalnym antybiotykiem.
– Ma właściwości antyalergiczne i środkiem bakteriobójczym.
– Pomaga w problemach układu pokarmowego, oddechowego i w bólach miesiączkowych.
– Łagodzi przeziębienia, bóle gardła i rozrzedza śluz zalegający w układzie oddechowym.
– Za właściwościami białej szałwii stoi substancja o nazwie cyneol której właściwości antyseptyczne są pomocne na przykład w odkażaniu ran.
– Ma również działanie przeciwskurczowe, przeciwzapalny i uśmierzający ból stąd szerokie zastosowanie białej szałwii medycyny naturalnej.

Plemiona indiańskie okadzaniu szałwią białą przypisują właściwości magiczne, związane przede wszystkim z pozbywaniem się negatywnej energii, oczyszczaniem aury i uzdrawianiem. Stosowanie kadzideł z tej rośliny ma także przynosić mądrość i długowieczność.

Czujesz się nieswojo? Zobacz jak możesz wykorzystać szałwię białą.

Szałwia biała – jak może działać na ciało i atmosferę?

Często zdarza się, że czujemy się gorzej po spotkaniu z pewnymi osobami lub pobycie w jakimś miejscu.
Mało kto szuka przyczyny i rozwiązania z sytuacji, o których jednak często rozmawiamy. Sytuacji, gdzie spotykasz się z kimś kawę lub spacer, a wracasz strasznie zmęczony. Przebywasz w grupie osób i nawet nie angażując się w zawiłe dyskusje czy elementy socjalne, czujesz, że jesteś coraz bardziej „wypompowany”, jak by ktoś „wyciągnął” z ciebie energie. Tak samo po burzliwej dyskusji, emocje potrafią jeszcze bardzo długo „wisieć w powietrzu”. Bywa też tak, że spotykając kogoś pierwszy raz, jeszcze nie znając danej osoby, od razu wiemy, że coś nam w niej nie pasuje i podświadomie wolimy jej unikać.

Bardzo często w takich sytuacjach zastosowanie znajduje biała szałwia. Tu patrzymy już nie na jej działanie medyczne, a raczej na działanie energetycznej i duchowe, które praktykowali/ praktykują Indianie. Dym szałwii kierowany z intencją oczyszczenia potrafi bardzo szybko zaprowadzić przyjemną neutralną atmosferę, uprzednio pozbywając się negatywnych doznań.

Rytuałów czy procedur oczyszczania w internecie można znaleźć całkiem sporo. Pokrótce watro dodać, że oczyszczać można wszystko od domu/mieszkania, przez konkretne przedmioty, po samego siebie.

Cała praktyka jest mocno indywidualną kwestią i można by ją pewnie zastąpić czymś innym, ale każdy wybiera metody pod siebie. Sam przejąłem oczyszczanie szałwią od kilku niezależnych od siebie osób, u których miałem przyjemność się szkolić. Świetnie sprawdza się również po terapii, gdzie oprócz zwykłego wietrzenia, czasem warto również oczywiście atmosferę.

Do gabinetu każdy przychodzi ze swoim bagażem przeżyć i emocji, który może rozpakować i zostawić, wychodząc lżejszym. W tym właśnie momencie, oczyszczenie pomieszczenia uważam za bardzo ważne, tak aby każda kolejna osoba (i ja też) czuła, że atmosfera/klimat jest pozytywny i nieobciążony żadną negatywną emocją.

Jak do Ciebie przemawia zastosowanie białej szałwii?

Wyszukaj na blogu

Autorzy: